Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Zimowisko w Turawie.

 

 

 

 

                                                Biała Zima-2006

                                                    w Turawie

 

 

              Dzięki finansowej pomocy z Urzędu Gminy, w pierwszym tygodniu ferii zorganizowano w budynku Publicznego Gimnazjum w Turawie zimowisko. Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjaliści mogli uczestniczyć w wielu atrakcjach zorganizowanych przez nauczycieli, którzy czuwali nad bezpieczeństwem i wesołym przebiegiem zabaw. W tym roku opiekę nad młodzieżą sprawowały panie  Urszula Duda i Janina Jachimiak oraz pan Tomasz Piwowarczyk.

                 W poniedziałek pojechaliśmy do kina w Opolu na film zatytułowany „ Opowieści z Narnii”. We wtorek w sali Gimnazjum w Turawie gościliśmy  uczestników zimowisk z Kotorza Wielkiego, Kotorza Małego, Węgier,  z  Osowca oraz z Zawady. Brali oni udział w programie profilaktycznym, w którym zaproszeni goście omówili jak zachować się na drodze po zmroku, jakie są zasady poruszania się na rowerze i motorowerze. W formie konkursów sprawdzali znajomość przepisów ruchu drogowego. W środę byliśmy w parku wodnym w Tarnowskich Górach, gdzie uczniowie przez dwie godziny mogli skorzystać z wielu atrakcji. W czwartek słuchacze V semestru Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu przygotowali dla naszej młodzieży ciekawy program. Harce i zabawy na śniegu poprzedziły prelekcje na temat bezpiecznych ferii oraz ekologii, które przeprowadzili policjant i leśnik. Był też pokaz wyposażenia i umiejętności strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Bierdzan. Największą frajdę sprawił dzieciom kulig oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Młodzież dziękuje panu Romanowi Konciała za koordynację zabawy i sponsorowanie wędlin oraz panu Joachimowi Ebischowi prezesowi Gminnej Spółdzielni w Turawie za podarowanie pieczywa na tą imprezę. Piątek był dniem podsumowań i wręczenia nagród za udział w konkursach rysunkowych i sprawnościowych.

              Znaczna część uczniów bardzo niechętnie żegnała się w tym dniu ze szkołą. Wszyscy żałowali, że zabawa trwała tak krótko.

 

 

 

 

                                                                                         Urszula Duda

zimowisko Turawa 001.jpeg gimnazjum impreza 012.jpeg zimowisko1.jpeg gimnazjum impreza 001.jpeg gimnazjum impreza 007.jpeg gimnazjum impreza 011.jpeg zimowisko2.jpeg zimowisko3.jpeg

 opr. J.S.

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.