Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Półkolonie w Turawie.

W dniach 12 – 29 lipca Urząd Gminy Turawa we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego zorganizował letni wypoczynek w formie półkolonii dla dzieci z terenu Gminy Turawa. Dzieci aktywnie wypoczywają poprzez udział w ciekawych zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych opiekunów. Do tej pory uczestnicy półkolonii byli już dwa razy na kortach tenisowych w Zawadzie, odwiedzili opolski ogród zoologiczny, wybrali się do akwaparku do Tarnowskich Gór. Dziś, tj. w środę 27 lipca, wezmą udział w „Pikniku na Florydzie”.. Jest to ośrodek wypoczynkowy w Kościerzycach w okolicach Brzegu. Na kolonistów czeka tam kryta pływalnia, strzelanie, przejażdżki amfibią, wojskowa grochówka.
Taka forma wypoczynku dzieci została zorganizowana na terenie naszej Gminy po raz pierwszy. Półkolonia odbywa się w budynku Publicznego Gimnazjum w Turawie. Wypoczynek został sfinansowany ze środków własnych Gminy - z tzw. „Funduszu antyalkoholowego” oraz ze środków Kuratorium Oświaty w Opolu.

T.G.

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.