DZIEŃ SENIORA.

 

W dniu 26 listopada br o godz. 1600 w miejscowej Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Osowcu odbyło się już drugie z kolei spotkanie seniorów, które zorganizowane zostało przez Radę Sołecką. Na wieczorek ten zaproszono imiennie seniorów od 65 roku życia wraz z osobami towarzyszącymi. Swoją obecnością zaszczyciło nas 121 seniorów.

Spotkanie rozpoczął pan sołtys Helmut Wiench witając serdecznie wszystkich seniorów jak i zaproszonych gości w osobach: proboszcza parafii Osowiec-Węgry ks. Franciszka Lercha, naszych radnych a mianowicie Przewodniczącego Rady Gminy pana Artura Gallusa, Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Gminy w Turawie pana Roberta Sobczyka, Przewodniczącego Powiatowej Komisji Rewizyjnej pana Romana Respondka oraz Radę Sołecką.             

Po powitaniu gości prowadzenie tej uroczystości dla naszych seniorów przejęła pani Magdalena Wyzdak i Katarzyna Leja z Łubnian, które muzyką i śpiewem umilały całe spotkanie.

W trakcie poczęstunku kawą i kołaczem przemówienie wygłosił również  proboszcz ks Franciszek Lerch. Natomiast podziękowanie w imieniu seniorit i seniorów wygłosił pan Julian Gelar. Całe spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze przeplatane wspólnymi śpiewami oraz pojedynczymi występami samych seniorów. Na koniec spotkania podjęto wszystkich obfitą kolacją.

 

Spotkanie to zostało zorganizowane w całości z uzyskanych środków od sponsorów. Sołtys wraz z Radą Sołecką składa podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w zorganizowaniu tej uroczystości dla naszych tak szacownych seniorów. A w szczególności sponsorom, którymi byli:

 

Firma DYDONA – pana Antoniego Oruby.

Fabryka Wyrobów Metalowych w Osowcu

Piekarnia – pana Marcina Błaszczyszyna

Piekarnia – pana Damiana Kokota

GS SCH Turawa

A. G.

 Pb260032 a.jpeg Pb260040 a.jpeg  Pb260041 b.jpeg Pb260052 a.jpeg

Zdjęcia wykonał Pan Jan Świętek

opr.J.S.

Opublikował(a): Magdalena Sadowska
Data publikacji:
 05-12-2005 14:53

Przewiń do góry