DZIEŃ SENIORA

 

Pod koniec lata na zebraniu Rady Sołeckiej wsi Osowiec sołtys pan Helmut Wiench wyszedł z propozycją zorganizowania w naszej miejscowości dnia seniora. Rada Sołecka jednomyślnie poparła ten pomysł i już pierwszego dnia zastanawiała się nad tym, jak miałoby przebiegać takie spotkanie i przez kogo miałoby być finansowane. Wiadomo bowiem, że bez środków finansowych nawet tak zaszczytnego spotkania się nie zorganizuje. Podjęto decyzję, że Rada Sołecka wystąpi z pismami do okolicznych instytucji o wsparcie w zorganizowaniu w/w imprezy.

I tak po trzech miesiącach przygotowań w dniu 27 listopada w miejscowej sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Osowcu o godz. 16.00 rozpoczęło się spotkanie seniorów naszej miejscowości, którzy ukończyli 70 lat. Na spotkanie zaproszonych zostało 89 osób z naszej miejscowości, a obecnych było 68.

Spotkanie rozpoczął pan sołtys Helmut Wiench witając serdecznie wszystkich seniorów jak i zaproszonych gości w osobach: proboszcza parafii Osowiec-Węgry ks. Franciszka Lercha, naszych radnych a mianowicie Przewodniczącego Rady Gminy pana Artura Gallusa, Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Gminy w Turawie pana Roberta Sobczyka, Przewodniczącego Powiatowej Komisji Rewizyjnej pana Romana Respondka oraz Radę Sołecką.

Po powitaniu gości głos oddał konferansjerowi całego spotkania panu Janowi Stonoga. Całą uroczystość uświetniły występy dzieci Publicznej Szkoły Podstawowej w Osowcu pod kierownictwem pań nauczycielek - Elżbiety Dembińskiej, Anny Budnik i Teresy Gallus. Pomiędzy występami dzieci szkolnych swoje umiejętności jak i kunszt artystyczny, bo tak to trzeba nazwać przedstawiła młodzież naszej miejscowości zrzeszona w różnych zespołach artystycznych. I tak grupa instrumentalna Roman Knopp – trąbka, Aneta Knopp skrzypce, Piotr Golomborgany. Dwuosobowa grupa Dominika Hadaszskrzypce oraz Małgorzata Świętek akordeon. Solo na saksofonie tenorowymDawid Gallus. Rodzinny występ wokalno instrumentalny Dawida, Diany i Dominika Galus.

W trakcie poczęstunku kawą i kołaczem przemówienie wygłosił również proboszcz ks Franciszek Lerch. Natomiast po uroczystej kolacji podziękowanie w imieniu seniorów i seniorit wygłosił pan Julian Gelar, który w swoim wystąpieniu do grona seniorów przyjął naszego ks proboszcza, bo choć jeszcze nie ma odpowiedniego wieku, ale jak sam mówi „bliżej mi do tych starszych na tej sali jak do tych młodszych”.

Całe spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze przeplatane występami i wspólnymi śpiewami prowadzonymi przez konferansjera.

Sołtys wraz z Radą Sołecką jeszcze raz składa podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w zorganizowaniu tej uroczystości dla naszych tak szacownych seniorów. A w szczególności sponsorom, którymi byli:

 1. Firma Dydona pana Antoniego Oruby.

 2. Zakład blacharstwa samochodowego – pana Joachima Miler

 3. Bar i sklep – Rachwalik, Morcinek

 4. Skład złomu – pana Kowalskiego

 5. Piekarnia – pana Marcina Blaszczyszyna

 6. Piekarnia – pana Damiana Kokota

 7. Zakład mechaniki samochodowej – pana Sebastiana Czecha

 8. Kiosk wielobranżowy – pana Marka Marciszuka

 9. Zakład elektromechaniki samochodowej – pana Bernarda Knoppa

 10. Bank Spółdzielczy Opole

 11. Bank Spółdzielczy Łubniany

 12. GS SCH Turawa

 13. Spółdzielnia mieszkaniowa Strzelce Opolskie

 14. MZW i K „Prowod” Czarnowąsy

 15. Hydromont – Opole

 16. Usługi transportowe - pana Jerzego Wiencha z Zawady

 17. Bar Bulis z Zawady

 18. Z-d wod. i kan. – pana Arnolda Wocław z Zawady

 19. Energetyka Pro Koncern Energetyczny S.A. Oddział Opole

Tekst i zdjęcia do publikacji przekazał sołtys Osowca - Helmut Wiench.

senior1.jpeg senior2.jpeg senior3.jpeg senior4.jpeg senior5cpt.jpeg _25_0004.jpeg _15_0014.jpeg

 

 

Opublikował(a): Magdalena Sadowska
Data publikacji:
 01-12-2004 14:01

Przewiń do góry