Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Nowe okna dla Gimnazjum w Turawie.

Gmina Turawa pozyskała środki w ramach Programu Aktywizacji Obszarów Wiejskich na wymianę stolarki okiennej w Publicznym Gimnazjum w Turawie.

Projekt wymiany stolarki okiennej był finansowany w 42% przez Bank Światowy w ramach Umowy zawartej pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Międzynarodowym Bankiem Odbudowy i Rozwoju. Prace wykonuje firma POL-KATO z Katowic. Została ona wybrana w drodze przetargu, do którego zgłosiły się cztery firmy. Prace przebiegają bardzo sprawnie w związku z czym termin zakończenia realizacji robót przewidywany jest na 19 listopada 2004r.

Jak twierdzi Dyrektor Gimnazjum Jerzy Musielak, dzięki nowym oknom szkoła zyska na estetyce oraz z pewnością zaoszczędzi na ogrzewaniu. Pragnie również przypomnieć, że faktycznie wymianę okien rozpoczęto w lutym 2004 roku, kiedy to Pan Piotr Halupczok zamieszkały w Niemczech ( były uczeń szkoly w Turawie ) sfinansował zakup i montaż 10 okien, za co tą droga pragnie Panu Piotrowi podziękować.

Ponizej kilka zdjęć upamiętniających wymianę okien.

Img_1153.jpeg Img_1155.jpeg Img_1158.jpeg Img_1159.jpeg

 

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.