masz głos, masz wybór.jpeg Warszawa, 8 września 2011 - Rusza VII edycja akcji Masz Głos, Masz Wybór, organizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów. Organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, biblioteki, samorządy studenckie oraz inne lokalne instytucje mogą zgłaszać swój udział na stronie www.maszglos.pl 

Celem tegorocznych działań jest usprawnienie komunikacji między władzą lokalną a mieszkańcami, a także zachęcenie do świadomego i odpowiedzialnego udziału w wyborach parlamentarnych.

- Często nie wiemy, co robią wybrane przez nas władze, co interesującego dzieje się w naszej miejscowości. Uważamy, że informowanie mieszkańców i komunikacja z władzami mogą ten problem rozwiązać. Chodzi o to, aby zapraszać i mobilizować mieszkańców. Zachęcać ich, aby wrócili do wspólnoty samorządowej oraz stali się jej współgospodarzami. - wyjaśnia Joanna Załuska, dyrektor programu Masz Głos, Masz Wybór.

Aby zostać uczestnikiem akcji wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej i przejść do realizacji przynajmniej jednego z trzech proponowanych zadań:

  • MÓJ GŁOS MA ZNACZENIE – lokalne działania w ramach ogólnopolskiej kampanii profrekwencyjnej
  • OTWARTA GMINA – kawiarenki obywatelskie, spotkania z radnymi lub posiedzenie komisji tematycznej w miejscu powszechnie uczęszczanym przez mieszkańców,
  • CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO W NASZEJ MIEJSCOWOŚCI – spotkanie przedstawiciela samorządu z mieszkańcami. Temat przewodni: omówienie planowanych działań na przyszły rok w oparciu o projekt budżetu.                                           

Uczestnicy mogą liczyć na wsparcie organizatorów zarówno w formie merytorycznej, takiej jak porady ekspertów, współpraca indywidualna z koordynatorami, przykłady dobrych praktyk, poradniki, ale również w formie bezpłatnych materiałów promocyjnych, m.in. plakatów, naklejek, długopisów ekologicznych.

W latach 2006-2011 w akcję zaangażowało się w ponad 1200 organizacji i grup nieformalnych. Uczestnicy działali na terenie 485 gmin z całej Polski. Brały w niej udział organizacje z co piątej polskiej wspólnoty samorządowej. Organizacje skupione w akcji włączyły się także aktywnie w kampanie profrekwencyjne m.in. Gdziekolwiek będziesz, zagłosuj.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Pieśluk
Masz Głos, Masz Wybór

tel. (22) 536 02 49

e-mail: jpiesluk@batory.org.pl, skype: joannapiesluk

www.maszglos.pl

Do pobrania: PDFZaproszenie do akcji Masz Głos Masz Wybór.pdf (235,78KB)

Opublikował(a): Magdalena Sadowska
Data publikacji:
 09-09-2011 09:33

Przewiń do góry