Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2011) zostanie przeprowadzony na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 r., według stanu na dzień 31 marca 2011 r., godz. 24.00.

W dniach

od 1 do 17 marca 2011 r.

w ramach prac przygotowawczych zostanie przeprowadzony przez rachmistrzów spisowych 

OBCHÓD PRZEDSPISOWY.

GUS 1.jpeg Na ulicach pojawią się rachmistrze spisowi  zaopatrzeni w urządzenia mobilne (przypominające telefon komórkowy) nazywane hand-held, którzy  będą dokonywali weryfikacji wszystkich punktów adresowych, funkcjonujących w aktualnej bazie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Na tym etapie zadaniem rachmistrzów będzie sprawdzenie obiektów objętych spisem, usunięcie nieistniejących oraz naniesienie nowo powstałych miejsc adresowych.  

            Każdy rachmistrz spisowy, podczas wykonywania swoich czynności będzie posługiwać się umieszczonym w widocznym miejscu identyfikatorem zawierającym jego zdjęcie, imię i nazwisko, pieczęć Urzędu Statystycznego oraz pieczątkę imienną i podpis Dyrektora Urzędu Statystycznego, który wydał identyfikator. GUS 2.jpeg

W razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości co do tożsamości rachmistrza, proszę skontaktować się z pracownikami Gminnego Biura Spisowego.

Prosimy mieszkańców o życzliwy stosunek do rachmistrzów.

Do pobrania:

Pismo - PDFUS Opole - zapewnienie bezpieczeństwa.pdf (198,96KB)

Ulotka -PDFNarodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011 (549,70KB)

nsp2011-plakat3.jpeg

Opublikował(a): Magdalena Sadowska
Data publikacji:
 08-03-2011 08:45

Przewiń do góry