Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

5 lutego - Biała Sobota w Opolskim Centrum Onkologii

biała sobota.jpeg sobotę, 5 lutego br. w Opolskim Centrum Onkologii przy ul. Katowickiej 66 A w Opolu, zorganizowana zostanie pierwsza w tym roku Biała Sobota Onkologii.
Każdy Opolanin zainteresowany uczestnictwem Białej Sobocie opolskiej onkologii winien w tym dniu zgłosić się do okienka Rejestracji Głównej w Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej, która będzie czynna w godz. 7-13.30.  Należy okazać dokumenty: tożsamości z numerem Pesel oraz potwierdzenie ubezpieczenia zdrowotnego (jest ono ważne 30 dni).
W godzinach godz. 8-14 uzyskać będzie można poradę lekarza onkologa a także wykonać bezpłatne badanie mammograficzne w ramach programu skryningu.
Czynne będą poradnie:
·         Poradnia Chirurgii Onkologicznej,
·         Poradnia Profilaktyki Chorób Piersi
·         Poradnia Onkologii Ogólnej
·        Pracownia Mammograficzna, w której można będzie wykonać zdjęcie piersi nie tylko ze wskazań lekarza, ale także w ramach skryningu mammograficznego (bezpłatne badanie kobiet w wieku 50-69 lat wykonywane co 2 lata); pracownia ta mieści się w nowym pawilonie „z zielonymi oknami”.
 
      Biała Sobota opolskiej onkologii, której przyświeca hasło „Badam się, więc mam pewność”, organizowana jest w związku z obchodzonym corocznie 4 lutego 11. Światowym Dniem Walki z Rakiem. Został on ustanowiony w Paryżu w roku 2000, podczas Światowego Szczytu do Walki z Rakiem. Przyjęto wówczas Kartę Paryską, w myśl której rządy krajów świata, które ją podpisały, zobowiązały się do stworzenia programów służących zapobieganiu i wczesnemu wykrywaniu chorób nowotworowych, jak również opracowywaniu i wdrażaniu coraz skuteczniejszych metod ich diagnostyki oraz terapii.

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.