Nasza Gmina, jako jeden z blisko 1400 samorządów w Polsce i jeden z 45 w woj. opolskim przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno -edukacyjnej. Uroczysta inauguracja odbyła się 7 kwietnia w Warszawie w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej.

     Organizatorem kampanii jest Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a patronat sprawuje m. in. Senat Rzeczpospolitej Polski, Biuro Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce oraz Kolegium Lekarzy Rodzinnych.

    Kampania adresowana jest do dorosłych konsumentów napojów alkoholowych – także do tych, którym wydaje się, że piją niewiele. Jej celem jest ograniczenie liczby osób pijących ryzykownie i szkodliwie oraz przekazanie wiedzy na temat szkód, jakie wiążą się ze spożywaniem alkoholu.

 

    Specjalny przekaz profilaktyczny zostanie również skierowany do młodzieży. Z myślą o tej grupie stworzona została strona internetowa www.niebotak.pl, która pokazuje że najbardziej bezpieczne dla osoby niepełnoletniej jest zachowanie abstynencji.

 

     Materiały edukacyjne w naszej Gminie trafią do szkół, ośrodków zdrowia, rodziców, kierowców, sprzedawców napojów alkoholowych, Ośrodka Pomocy Społecznej, a także dostępne są w siedzibie Urzędu Gminy w Turawie. Z materiałów możemy dowiedzieć się i sprawdzić czy nasze picie jest bezpieczne i obalić stereotyp, ze piwo jest najmniej szkodliwym alkoholem., bowiem szklanka piwa (250 ml), lampka wina (100 ml) i kieliszek wódki (30 ml) wprowadzona do organizmu zawiera tyle samo alkoholu etylowego.

 

   Cały projekt zawarty jest również na stronie internetowej www.wyhamujwpore.pl

 

Więcej informacji o projekcie uzyskać można od ambasadora kampanii, którym w Gminie Turawa mianowany został przez PARPA Pełnomocnik Wójta ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Adam Bochenek.

 

 Wyhamuj w porę

 

AVISpot TV 1 (2,81MB)      AVISpot TV 2 (4,94MB)      AVISpot radiowy 1 (1,15MB)      AVISpot radiowy 2 (1,15MB)

 

ZIPPrezentacja multimedialna (4,68MB)

 

 

Opublikował(a): Magdalena Sadowska
Data publikacji:
 09-04-2009 10:58

Przewiń do góry