Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Informacja

wik turawa - logo.png

W związku z zamieszczeniem informacji o zebraniu w dniu 21-10-2014 i rozpowszechnianiu nieprawdziwych wiadomości dotyczących budowy suszarni odpadów przy oczyszczalni ścieków w Kotorzu Małym Spółka Wodociągi i Kanalizacja wyjaśnia:

 

  1. Spółka Wodociągi i Kanalizacja Turawa nigdy nie planowała i nie planuje budowy suszarni odpadów.
  2. Spółka Wodociągi i Kanalizacja Turawa planuje montaż linii technologicznej do przerobu osadów ściekowych na polepszacz gleby. Uzyskanie polepszacza gleby ma się odbywać poprzez mieszanie prasowanego osadu ściekowego z wysoko reaktywnym wapnem w komorze reakcji. Reaktor to innowacyjne urządzenie do pełnej higienizacji osadu ściekowego.
  3. Higienizowany osad ściekowy –polepszacz gleby znajdzie bezpieczne zastosowanie w rolnictwie i przyczyni się do zmniejszenia kosztów związanych z zagospodarowaniem osadu.
  4. Spółka Wodociągi i Kanalizacja Turawa z przyjemnością odpowie na wszelkie pytania i udzieli rzetelnych wyjaśnień związanych z oczyszczaniem ścieków i gospodarką osadami ściekowymi.


Z poważaniem
Prezes Zarządu
Danuta Wajs

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.