Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Turniej - Co wiem o swojej Gminie 2014

28 maja z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Turawskiej został przeprowadzony w Urzędzie Gminy w Turawie po raz kolejny turniej „Co wiem o swojej Gminie”. Turniej został zorganizowany przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Turawskiej i Urząd Gminy w Turawie. O godzinie jedenastej rywalizację rozpoczęli uczniowie klas I-III z czterech szkół podstawowych z terenu Gminy Turawa: Kadłuba Turawskiego, Ligoty Turawskiej, Bierdzan i Osowca. W ciągu sześćdziesięciu minut uczniowie musieli wykonać pracę plastyczną przedstawiającą swoją wieś. Komisja konkursowa w składzie: członkowie Zarządu TMZT i przedstawiciele Urzędu Gminy w Turawie, stanęła przed bardzo trudnym zadaniem, gdyż musiała ocenić prace, których poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Wszystkie prace wykonane przez uczniów były bardzo ciekawe. Po długim namyśle i głosowaniu jury wytypowała zwycięzców. Zwycięzcą konkursu, podobnie jak w ubiegłym roku, została Julia Matysek – gratulacje.

Wyniki konkursu:
I miejsce: Julia Matysek – Społeczna Szkoła Podstawowa w Kadłubie Turawskim;
II miejsce: Katarzyna Hełka – Społeczna Szkoła Podstawowa w Kadłubie Turawskim, Julita Niżyńska – Szkoła Podstawowa w Osowcu, Rafał Świtała – Szkoła Podstawowa Ligota Turawska;
III miejsce: Maja Prządo – Szkoła Podstawowa Ligota Turawska, Weronika Płaskonka – Szkoła Podstawowa Bierdzany;
IV miejsce: Dominika Sowa – Szkoła Podstawowa w Osowcu, Magdalena Hełka – Społeczna Szkoła Podstawowa w Kadłubie Turawskim;
V miejsce: Julia Pippa Szkoła Podstawowa w Ligocie Turawskiej;
VI miejsce: Emilia Kozioł Szkoła Podstawowa w Osowcu, Juliana Kubis Szkoła Podstawowa Bierdzany.

W drugiej części turnieju rywalizowali gimnazjaliści. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą historii, tradycji, kultury i teraźniejszości Gminy Turawa. Gimnazjaliści przygotowali się do turnieju z trzech książek W. Świerca -„Album”, „Turawa w grafice i słowie…”, „Jak z osady folwarcznej powstała wieś Turawa”. Wszyscy uczestnicy tego etapu wykazali się ogromną wiedzą. Po długiej walce turniej został rozstrzygnięty.

Laureatami turnieju zostali:
Karolina Krawczyk – zwyciężczyni turnieju
Łukasz Graca – II miejsce;
Justyna Pielużek – III miejsce;
Krzysztof Farys – IV miejsce;
Agata Jonczyk – V miejsce;
Karolina Zacharków – VI miejsce.
Pozostali uczestnicy turnieju: Julia Komor, Paulina Kupka, Piotr Fronia, Fabian Schwientek.
Nagrody rzeczowe i dyplomy uczestnikom turnieju wręczyli: Waldemar Kampa – Wójt Gminy Turawa, Stanisława Brzozowska – sekretarz Urzędu Gminy w Turawie, Jerzy Farys – przewodniczący TMZT, Stanisław Cabaj – przewodniczący komisji rewizyjnej TMZT. Prowadzący cały konkurs, Jerzy Farys, podkreślił bardzo dobre przygotowanie merytoryczne gimnazjalistów, którzy wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą historii Gminy Turawa. Wszyscy uczniowie biorący w turnieju otrzymali nagrody, które ufundowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Turawskiej i Urząd Gminy w Turawie.
Gorące podziękowania należą się także nauczycielom, za przygotowanie wychowanków do konkursu.

Jerzy Farys

IMG_3348.jpeg

2.jpeg

 

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.