Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Turniej - Co wiem o swojej Gminie 2013

5 czerwca br. z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Turawskiej został przeprowadzony w Urzędzie Gminy w Turawie po raz kolejny turniej „Co wiem o swojej Gminie”. Został zorganizowany przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Turawskiej i Urząd Gminy w Turawie. O godzinie dziewiątej rywalizację rozpoczęli uczniowie z klas I-III, z czterech szkół podstawowych z terenu Gminy Turawa – Kadłuba Turawskiego, Ligoty Turawskiej, Węgier i Osowca. W ciągu sześćdziesięciu minut uczniowie musieli wykonać pracę plastyczną, przedstawiającą swoją wieś. Komisja konkursowa w składzie: członkowie Zarządu TMZT i Pani Sekretarz Gminy Turawa Stanisława Brzozowska, stanęła przed bardzo trudnym zadaniem, gdyż musiała ocenić prace, których poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Wszystkie prace wykonane przez uczniów były bardzo ciekawe.
Po długim namyśle i głosowaniu jury wytypowało zwycięzców:
I miejsce: Julia Matysek - Społeczna Szkoła Podstawowa w Kadłubie Turawskim;
II miejsce: Christina Świtała - Szkoła Podstawowa w Ligocie Turawskiej;
III miejsce: Dominika Sowa - Szkoła Podstawowa w Osowcu;
IV miejsce: Jakub Bartyla - Społeczna Szkoła Podstawowa w Węgrach;
V miejsce: Katarzyna Hełka - Społeczna Szkoła Podstawowa w Kadłubie Turawskim;
VI miejsce: Maja Prządo - Szkoła Podstawowa Ligota Turawska.
Wyróżnieni uczniowie: Paulina Piechaczek, Karolina Tarara, Weronika Pielawa, Sara Kensy, Paulina Rudnik, Dagmara Krawczyk.

W drugiej części turnieju rywalizowali gimnazjaliści. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą historii, tradycji, kultury i teraźniejszości Gminy Turawa. Gimnazjaliści przygotowali się do turnieju z trzech książek W. Świerca -„Album”, „Turawa w grafice i słowie…”, „Jak z osady folwarcznej powstała wieś Turawa”. Wszyscy uczestnicy tego etapu wykazali się ogromną wiedzą. Po długiej walce turniej został rozstrzygnięty. Laureatami turnieju zostali:
Daniel Jonczyk – zwycięzca turnieju;
Kamila Krawczyk – II miejsce;
Krzysztof Woszko – III miejsce;
Marcin Pielorz – IV miejsce;
Emil Kornek – V miejsce.
Nagrody rzeczowe i dyplomy uczestnikom turnieju wręczyli: Stanisława Brzozowska - Sekretarz Gminy Turawa, przewodniczący TMZT - Jerzy Farys, Brygida Kansy, Teresa Żulewska, Stanisław Cabaj. Prowadzący cały konkurs, Jerzy Farys, podkreślił bardzo dobre przygotowanie merytoryczne gimnazjalistów, którzy wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą historii Gminy Turawa. Wszyscy uczniowie biorący w turnieju otrzymali nagrody, które ufundowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Turawskiej i Urząd Gminy w Turawie.

Przewodniczący
Towarzystwa Miłośników Ziemi Turawskiej
Jerzy Farys
 
DSC09318.jpeg
DSC09319.jpeg
DSC09320.jpeg
DSC09312.jpeg
DSC09326.jpeg
DSC09335.jpeg
DSC09356.jpeg

 

 

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.