IMG_4552.jpeg

Towarzystwo Miłośników Ziemi Turawskiej przeprowadziło 7 czerwca 2011 r. w Urzędzie Gminy w Turawie turniej „Co wiem o swojej Gminie”. O godzinie dziewiątej rywalizację rozpoczęli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Turawa z klas I-III. W ciągu sześćdziesięciu minut uczniowie musieli wykonać pracę plastyczną przedstawiającą swoją wieś. Komisja konkursowa w składzie: członkowie Zarządu TMZT i pani sekretarz Urzędu Gminy w Turawie Stanisława Brzozowska, stanęła przed bardzo trudnym zadaniem, gdyż musiała ocenić prace, których poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Wszystkie prace wykonane przez uczniów były bardzo ciekawe. Po długim namyśle i głosowaniu jury wytypowała zwycięzców. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Kadłuba Turawskiego. Konkurs wygrali Dawid Kulig ze Społecznej Szkoły Podstawowej z Kadłuba Turawskiego i Katarzyna Junik – Szkoła Podstawowa z Bierdzan, zaś drugie miejsce zajęli: Monika Kornek ze Szkoły Podstawowej z Zawady i Robert Krawczyk – Szkoła Podstawowa z Osowca. Trzecie miejsce zajęli: Mirela Libera ze Szkoły Podstawowej z Zawady i Melania Nowak reprezentująca Szkołę Podstawową z Ligoty Turawskiej.

W drugiej części turnieju rywalizowali gimnazjaliści. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą historii, tradycji, kultury i teraźniejszości Gminy Turawa. Gimnazjaliści przygotowali się do turnieju z trzech książek W. Świerca - „Album”, „Turawa w grafice i słowie…”, „Jak z osady folwarcznej powstała wieś Turawa”. Wszyscy uczestnicy tego etapu wykazali się ogromną wiedzą. Po długiej walce turniej został rozstrzygnięty.

Laureatami turnieju zostali:

Sonia Pielorz  – zwycięzca turnieju;
Mateusz Sochor – II miejsce;
Rafał Pytel – III miejsce;
Marcin Słowik – IV miejsce;
Natalia Fira – V miejsce.

W czasie turnieju Towarzystwo Miłośników Ziemi Turawskiej reprezentowali: Teresa Żulewska, Brygida Kansy, Stanisław Cabaj, Jan Słowik i Jerzy Farys.

Na koniec turnieju odbyło się wręczenie nagród, które ufundowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Turawskiej i Urząd Gminy w Turawie. Chciałbym podziękować pani sekretarz Stanisławie Brzozowskiej i pani Magdalenie Sadowskiej za pomoc w organizacji turnieju, jak również zarządowi TMZT za tak liczne przybycie.

Jerzy Farys
 
IMG_4540.jpeg

Data publikacji:
 12-09-2011 10:20


Data modyfikacji:
 22-01-2015 13:17
Przewiń do góry