Jak co roku LKW Turawa wyraźnie zaznacza swoją działalność sportowo-rekreacyjną na terenie gminy Turawa.

Zorganizowano otwarcie sezonu wędkarskiego w dniu 27.04.2013 połączone z zawodami wędkarskimi. W zorganizowanych zawodach wędkarskich wzięło udział 12 wędkarzy. Zwycięzcami zawodów zostali w kategorii seniorów: Twardawski Herbert- 1 miejsce, Karasiński Roman- 2 miejsce, Szlemp Marian- 3 miejsce, w kategorii kadetów: Włodarczyk Jakub- 1 miejsce, Mikietów Roch- 2 miejsce, Mikietów Miłosz- 3 miejsce.

Staraniem prezesa LKW Turawa Józefa Kłaka i zarządu klubu w dniu 1.06.2013 nad klubowym stawem Tonloch w Turawie zorganizowano dzień dziecka. Mimo niesprzyjającej aury frekwencja dopisała. Przybyło sporo dzieci z okolicznych wsi wraz z rodzicami, wychowankowie domu dziecka w Turawie z wychowawczynią Ewą Granat, a także podopieczni domu dziecka w Sowczycach k/Olesna pod opieką wychowawczyń: p. Wiesławy Skibińskiej-Kłak i p. Anny Brodziak, które własnymi samochodami dzieci dowiozły. Szczególnie cieszył widok całych rodzin- czasem wielopokoleniowych na imprezie m. in. Rodziny: Krystyny i Henryka Mach z Córką Elżbietą- członkinią kadry w wędkarstwie spławikowym- oraz jej męża, Małgorzaty i Stanisława Kolasy wraz z synami Grzegorzem i Darkiem, Krystyny i Franciszka Mykietów wraz z wnukami, Moniki i Herberta Twardawskich, Alfreda Krzysztofiak z mężem i wielu innych.

Po krótkim powitaniu wszystkich, które wygłosił prezes LKW Turawa Józef Kłak rozpoczął się poczęstunek przysmakami serwowanymi przez bufet oraz napojami i słodyczami, po czym uczestnicy rozpoczęli zapisy do zawodów wędkarskich, które prowadził i sędziował sekretarz klubu Henryk Adamowicz przy współudziale Wojciecha Słuchania. Bezpieczny połów zawodników na pomostach, jak też bezpieczeństwo pływania łodziami zapewniali Jerzy Mach, Grzegorz Mach, Dariusz Król, Stanisław, Grzegorz i Dariusz Kolasa oraz kierownik straży rybackiej klubu Stefan Brylak. Łodzi użyczył wraz z silnikami niezawodny sponsor Zygmunt Spyra.

Bardzo miłym akcentem imprezy była obecność policjantów, którzy oprócz zabezpieczenia imprezy zorganizowali pokazy szkolenia psów i obdarowali dzieci upominkami. Szczególne podziękowania dla komendy policji w Ozimku reprezentowanej przez asp. Tomasza Abrahamczyka i post. Sabinę Goryluk oraz komendy policji w Opolu reprezentowanej przez st. asp. Macieja Kędrę, st. sierż. Mariolę Lipińską a także st. asp. Marcina Wiśniewskiego i st. sierż. Jerzego Pieczarkę, pełniących służbę na Jeziorze Turawskim.

Następną atrakcją dla dzieci była jazda wozem bojowym straży pożarnej z Kotorza Wielkiego- szefowanej przez komendanta Krzysztofa Netera, którego strażacy Krzysztof Spyra i Marian Tarara sprawili dzieciom wielką frajdę, urządzając im przejażdżkę strażackim wozem, za co zarząd klubu serdecznie dziękuje.

W czasie, gdy dzieci brały udział w zawodach wędkarskich, pokazach tresury psów, pływały łodziami i jeździły strażackim wozem, rodzice i opiekunowie gościli się pod namiotem przy bufecie.

Po zakończeniu zawodów wędkarskich i sklasyfikowaniu, zwycięzcy otrzymali nagrody i medale, które wręczyli zwycięzcom prezes Józef Kłak i Krystyna Mach. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i obdarowani zostali słodyczami.

Zawody wędkarskie- rozgrywane w kategorii open- punktowane były za największą rybę i za ilość sztuk. W zawodach wzięło udział 38 osób.

Zwycięzcami zostali:

Za największą rybę:

1. Fikus Patryk: 20 cm,
2. Kochanek Emilia: 19 cm,
3. Łapucha Ksawery: 18 cm,
4. Żera Natalia: 17 cm.

Za ilość sztuk:

1. Lempik Markus: 15 szt,
2. Włodarczyk Kuba: 9 szt,
3. Kolasa Małgorzata: 7 szt,
4. Lakota Sandra: 7 szt,
5. Mazurkiewicz Łukasz: 6 szt,
6. Łapucha Ksawery: 6 szt.

Ozdobą zawodów był pojedynek wędkarski sołtysów wsi:

- Turawa – Marszałki - pani Teresy Żulewskiej,
- Kotórz Wielki - pani Moniki Twardawskiej.

Wynik zawodów w regulaminowym czasie zakończył się remisem, 2:2 chociaż pani Teresa złowiła większą rybę o dł. 18 cm. Obie uczestniczki nagrodzono medalami i gromkimi brawami. Żałować należy, że nie brała udziału w zawodach pani Krystyna Wieczorek sołtys Kotorza Małego, ale miejmy nadzieję, że w przyszłym roku wszystkie trzy panie sołtys stoczą emocjonujący pojedynek wędkarski.

Na zakończenie imprezy prezes LKW Turawa otrzymał w podziękowaniu pamiątkową laurkę od wychowanków domu dziecka w Sowczycach.

Zorganizowanie tak dużej imprezy nie byłoby możliwe bez udziału naszych stałych i niezawodnych sponsorów:

- Krystyna i Henryk Mach - Sklep Wędkarski Opole,
- Sylwia i Jacek Symbiga - Sklep Spożywczy "Cytrynka” Turawa,
- Józef Kaliński - Firma "Kloneks” Opole,
- Zygmunt Spyra - "Auto-Moto-Yacht Club” Kotórz Mały,
- Nadleśnictwo Turawa,
- Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska” - Turawa,
- Urząd Gminy Turawa - Wójt Waldemar Kampa,
- Nadleśnictwo Opole - Jan Słowik,
- Herbert Kurc - Blacharstwo "Zakład Turawa”,
- Marek Peszka - "Auto-Salon” Kluczbork,
- Marek Pasoń - Ciesielstwo Turawa,
- Artur Witkiewicz - Zakład Kotórz Mały,
- Krystyna i Franciszek Mykietów - Turawa,
- Stanisław Łuczak - Turawa - Jezioro Duże,
- Bernard Świerc - Hurtownia Napojów Zawada,
- Rada Sołecka - Turawa,
- Rada Sołecka - Kotórz Wielki,
- Duda Marcin - Sklep Wędkarski "Majster” Turawa,
- Michał Bochański - "Auto-Serwis” Turawa,
- Bank Rolników Opole - Siedziba w Turawie,
- Grupa Rybacka "Opolszczyzna” - Prezes Jakub Roszuk - Opole,
-Kazimierz Kurek - Sklep-Serwis "Husqwarna” Turawa,
- Piotr Cwik,
- Alfred Weber - Kotórz Mały,
- Piotr Długosz - Restauracja "Turawianka”, Stolarnia Kotórz Mały,
- Teresa Szymczykowska - Kotórz Mały.

Panie, które upiekły ciasto:
- Krystyna Mykietów - Turawa,
- Monika Feret - Turawa,
- Anna Kulasza - Kotórz Wielki,
- Wiesława Skibińska-Kłak - Sowczyce,
- Wanda Król - Turawa,
- Grażyna Szczygielska - Turawa.

Wszystkim sponsorom zarząd klubu LKW Turawa składa tą drogą gorące podziękowanie. Dziękuje również ks. Rajmundowi Kała – proboszczowi parafii w Kotorzu Wielkim za wsparcie w organizacji dnia dziecka.

Podziękowania należą się również Piotrowi Długoszowi i jego pracownikom, którzy dbali o podniebienia i żołądki uczestników, Denisowi Mironowi za nagłośnienie, muzykę i konferansjerkę, Waldemarowi Kupka za dostawy kawy i Tomkowi Koniecznemu, który przebieg imprezy na zdjęciach utrwalił.

Dla organizatorów i sponsorów największą nagrodą niech będzie radość i uśmiech zadowolonych dzieci.

Marian Wojtarowicz


Data publikacji:
 06-06-2013 23:44


Data modyfikacji:
 29-01-2015 13:34
Przewiń do góry