Jacek Reczyński pochodzi z Nowego Sącza. Uprawia malarstwo sztalugowe, akwarele, pastel i grafikę. Zamiłowanie do koni spowodowało, że są one najczęstszym tematem jego prac. Jest cenionym ilustratorem książek o tematyce jeździeckiej. Od 25 lat współpracuje z miesięcznikiem ,,Koń Polski”. Jego prace znajdują sie w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą.

 

Barbara Kuhn- Sokolnicka (Polska). Studia artystyczne odbyła w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu, pod kierunkiem prof. Jarosława Kozłowskiego - malarstwo i rysunek, prof. Antoniego Rzyskiego – grafika, prof. Józefa Petruka – rzeźba. Uprawia malarstwo sztalugowe, akwarelę, grafikę, malarstwo na jedwabiu. Prace jej były eksponowane na wielu wystawach i plenerach regionalnych i międzynarodowych w kraju i zagranicą. W swojej twórczości inspiruje się naturą. Nie naśladuje jej jednak beznamiętnie; z jej piękna czy brzydoty, porządku i chaosu wyciąga daleko idące wnioski. Stara się tę naturę na swój sposób przekształcać, syntetyzować, upraszczać, a czasem nawet deformować. Malowanie jest dla niej zabawą, ale nie tylko. Jest też źródłem afirmacji świata, źródłem optymizmu, odprężenia.

 

Aleksiej Maraczkin (Białoruś), specjalizacja malarstwo sztalugowe, grafika. Data urodzenia 30 marca1940. Miejsce urodzenia wieś Popowszczyna (Nowa Sloboda). Wykształcenie: Witebski Instytut Pedagogiczny (wydział grafiki i malarstwa), Białoruska Akademia Sztuk Pięknych (Mińsk), Członek Białoruskiego Związku Malarzy od 1977r., założyciel i pierwszy przewodniczący zjednoczenia malarskiego Pagonia. Stopnie akademickie - profesor, Białoruska Akademia Sztuk Pięknych. Nagrody: medal Franciszka Skoryny (najwyższa nagroda państwowa) za wybitne osiągnięcia w dziedzinie odrodzenia narodowego. Wystawy: uczestnik wielu wystaw w Białorusi, Rosji, Litwie, Czechach, Finlandii, Słowacji, Niemcach, Francji, Stanach Zjednoczonych. Prace są wystawiane

w Muzeum Narodowym Białorusi, w dyrekcji wystaw Ministerstwa Kultury w Białorusi, muzeach Witebska, Mohylewa, Grodna, Muzeum białoruskim na Hajnówce (Polska), w muzeum sztuki współczesnej Zimmerli Art (USA), w kolekcjach prywatnych.

 

Małgorzata Lalek (Polska) Studia w ASP w Łodzi. Dyplom w 1984r.w Pracowni Tkaniny Dekoracyjnej doc. M. Zielińskiej i w Pracowni Malarstwa prof. W. Garbolińskiego. Twórczość w zakresie malarstwa - przede wszystkim akryl oraz techniki mieszane - akryl, pastel, collages.

Kilkanaście wystaw indywidualnych m.in. w Łodzi, Zielonej Górze, Olsztynie, Gorzowie. Kilkadziesiąt wystaw zbiorowych m.in. Tokio, Częstochowa, Tregastel, Warszawa Wyróżnienie w Konkursie "Angel" w 2001 roku. Warszawa - "Grupa ABK". Tematyka prac

to anioły, koty, kwiaty, pejzaż. Ulubioną formą jest również miniatura malarska.

 

Aneta Początek (Polska) urodziła się we Wrocławiu. Ukończyła Studium Nauczycielskie na kierunku plastycznym. Uzyskała dyplom licencjata na Wydziale Malarstwa w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Zielonogórskim. Zawodowo zajmuje się reklamą wizualną i dekoracją wnętrz. Sztuką interesuje się od dzieciństwa, uprawia malarstwo olejne, akwarelę, rysunek, grafikę, pastelę i fotografię. Czynnie uczestniczy w wystawach, warsztatach i plenerach. Prace autorki znajdują się w zbiorach prywatnych i instytucjach państwowych.

 

Iurii Riabyi (Białoruś) urodziła się i mieszka we Lwowie. Ukończył czteroletnią szkołę artystyczną. Jest absolwentem Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych (sztuka z drewna). Za osiągnięcia w nauce został wyróżniony dyplomem. Oprócz rzeźby, zajmuje się rysunkiem i malarstwem. Maluje krajobrazy, martwą naturę, portrety, abstrakcje. Bierze udział w wielu plenerach rzeźbiarskich i malarskich. Poza tym uczestniczy w rożnych artystycznych akcjach.

 

Tamara Baczkowska-Urban (Polska) jest członkiem Związku Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, rzeźbą. Jej obrazy zdobią wnętrza zarówno w Polsce jak i na świecie - Europie, USA, Kanadzie, Australii. Artystka uczestniczyła w wielu plenerach malarskich, miała kilkadziesiąt wystaw autorskich i poplenerowych. Mieszka i tworzy w Warszawie.

 

Jurii Leshik z Baranowicz (Białoruś) studiował malarstwo od 1988 r., absolwent Wyższej Szkoły Mińsk Architektury i Budownictwa (Wydział Architektury). Pracował dla ABC-3 "BRESTGRAZHDANPROEKT Baranowicz. Wystawy indywidualne: 1996 – Baranowicze, 2002 – Orszy, 2002 – Brest, 2002 – Baranowicze, 2003 - g.Shyaulyay (Litwa), 2007 – Baranowicze, 2008 – Witebsk, 2009 - Międzynarodowy Festiwal Sztuki Litwa g.Shyaulyay, 2010 - członek Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Fine Moskwa ArtPreview, 2011 – Baranowicze. Jego prace są w kolekcjach prywatnych w Polska, Białoruś, Rosja, Niemcy, Litwa, Włochy, Norwegia, USA.

 

Józef Wierzbicki (Polska) urodził się 28 kwietnia 1948 r. w Karolowie. Ukończył studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych. Uzyskał dyplom

z malarstwa w pracowni prof.. Stanisława Borysowskiego. Czynnie uczestniczy w wystawach, warsztatach, plenerach w Polsce i za granicą. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek, fotografię reportażową i kreacyjną, grafikę wydawniczą i użytkową, architekturę wnętrz. Prace autora znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Przez wiele lat prowadził Galerę Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży w Żarach. Inicjator i organizator I Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego na Ex1ibris dzieci i młodzieży Żary'86. Podczas pobytu we Francji w 1991 roku zainicjował współpracę miast: Longuyon - Żary, która rozwija się do dnia dzisiejszego.

 

Małgorzata Maćkowiak (Polska) obecnie mieszkanka wGłogowie. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w latach 1983-1991. Dyplom w 1991 roku. Wystawy indywidualne: 1993 - Galeria B, Frankfurt/O, Niemcy, Galeria Zamkowa, Centrum Kultury Wzgórze Zamkowe, Lubin, 1994 - Galeria ART., Zielona Góra, Das weisse Haus Galerie, Waltrop, Niemcy, 1995 - Galerie im Drubbelken, Niemcy, 1996 - ''Usymbolizowana Moc'', Państwowa Galeria Sztuki, Legnica, Muzeum Miejskie, Eisenhuttenstadt, Niemcy, 1997 - Polonez Gallery, Poznań, Galeria ART., Zielona Góra, Państwowa Galeria Sztuki „Wieża Ciśnień”, Konin, Biuro Wystaw Artystycznych, Krynica, Stary Ratusz, Furstenau, Niemcy, 1998 - „...niektórzy mówią, że nas oczy kłamią...”,Praksisraume Kutkowski, Kolonia, Niemcy, 1999 - „Pracownia”, ,,Galeria pod Sceną”, Teatr Dramatyczny, Legnica, „Rysunki i Zapiski”, Centrum Kultury Stilon, Gorzów Wielkopolski, 2001 - „Interpretacje”, Galeria IN, Poznań, Galeria Dialog, Kostrzyn/O, „Obraz i Interpretacja”, Galeria ET, Głogów, 2002 - „Transformacja”, Muzeum Archeologiczno-Historyczne, Głogów,   Galeria Profil, Centrum Kultury Zamek, Poznań, 2003 - J&B Gallery, Hollandshe Radding, Holandia, Galeria im Drubbelken, Niemcy, „Between Dream and Matter“, Centrum Kultury, Laholm, Szwecja, 2004 - Ratusz, Langenhagen, Niemcy, J&B Gallery, Hollanshe Radding, Holandia, 2005 - Galeria ET, Głogów, Stara Fabryka, Zielona Góra, Riget Hospital, Kunstforening, Kopenhaga, Dania, 2007 - „Epifanie Geometrii“, Galeria Wejście, PWSZ, Głogów, 2008 - Galeria 108, Centrum Kultury, Stargard Szczeciński, 2009 - „Solarium i inne słowa”, Galeria ET, Głogów. Nagrody: Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy, Nagroda Prezydenta Miasta Jawora, Nagroda Prezydenta Miasta Głogowa, Wyróżnienie w XXIV Wystawie Plastyki Zagłębia Miedziowego, Galeria Sztuki w Legnicy, Odznaka Ministra RP - Zasłużony Działacz Kultury, Odznaka Ministra RP – Zasłużony dla Kultury, Nagroda Ministra Kultury RP.

Opublikował(a): Magdalena Sadowska
Data publikacji:
 21-06-2011 08:54

Przewiń do góry