Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

V Otwarty Turniej Tenisa Stołowego [Ping Pong w Turawie] 2010

BYŁY EMOCJE !!!, APARAT POJECHAŁ DO KADŁUBA TURAWSKIEGO...

 

4 grudnia w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrach odbył się finał piątej edycji turnieju tenisa stołowego „Ping Pong w Turawie” 2010. Tegoroczny turniej składał się z trzech eliminacji rozgrywanych w listopadzie w Kadłubie Turawskim, Turawie i Kotorzu Małym. W zawodach wzięło udział 59 zawodników w tym 4 dziewczyny. Obok zawodników reprezentujących miejscowości gminy Turawa, gościliśmy także zawodników z Łubnian, Opola, Niemodlina, Dąbrówki Łubniańskiej i Popielowa.

Turniej finałowy, jak całe rozgrywki rozgrywaliśmy w dwóch kategoriach wiekowych. W finale w Węgrach w kategorii młodszej (7 – 14 lat) zwyciężył Przemysław Bąk, drugi był Rafał Spyra a trzecie miejsce zajął Marcin Kolman. W kategorii starszej (15 – 25 lat) wygrał Łukasz Farys, tuż za nim sklasyfikowano Piotra Adamietz i Łukasza Markiewicza.

Od kilku lat wybieramy także „żeńską rakietę turnieju” – najlepszą dziewczynę. W tym roku nagrodę tą otrzymała Elżbieta Bielecka. Turniej „Ping Pong w Turawie” to również dobra okazja do nauki postaw koleżeńskiej rywalizacji w sportowym duchu. Tym razem nagrodę „fair play”, wręczyliśmy Mateuszowi Gamrotowi. Po raz pierwszy podczas finału turnieju  rozgrywaliśmy „finał finałów”, w którym o nagrodę główną (aparat cyfrowy) walczyli zwycięzcy kategorii młodszej (Przemysław Bąk) i kategorii starszej (Łukasz Farys). Pojedynek zakończył się zwycięstwem Łukasza Farysa, który pokonał przeciwnika w stosunku 2-0.

Przy okazji tej imprezy serdecznie dziękujemy za pomoc w jej organizacji Urzędowi Gminy w Turawie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrach oraz gospodarzom poszczególnych eliminacji: Społecznej Szkole Podstawowej „Nasz Szkoła” w Kadłubie Turawskim, Publicznemu Gimnazjum w Turawie oraz Radzie Sołeckiej i Kołu DFK z Kotorza Małego. Przy organizacji finału pomocą posłużyła nam także Publiczna Szkołą Podstawowa z Zawady. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w turnieju za rok!

 Zwycięzcy Ping Pong w Turawie 2010.jpeg   Przemysław Bąk, odbiera nagrodę za zwycięstwo w kategorii młodszej.jpeg   Łukasz Farys, wygrał finał finałów.jpeg

 

fot. Oliwer Kubus

 

        Projekt: "V Otwarty Turniej Tenisa Stołowego "Ping Pong w Turawie" 2010" realizowali: Oliwer Kubus, Patryk Wieczorek, Robert Sikora, Martina Nowak, Sabina Nowak, Sebastian Klotka.

 

                                                            Młodzieżowa Rada Gminy Turawa

 

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.