Kolejna edycja konkursu "Nas Łączy Muzyka" już za nami !

      Dziękujemy wszystkim wykonawcom, którzy swoim udziałem w przeglądzie pomagają nam integrować młodzież z całej okolicy. Koncert   V Otwartego Konkursu Piosenki odbył się 11 grudnia 2010 roku  budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Na scenie prezentowali się soliści, duety, zespoły oraz chóry, reprezentanci gmin: Opole, Tarnów Opolski, Zębowice, Ozimek, Łubniany i Turawa. Miło nam było gościć na scenie liczną grupę uczestników konkursu. Przewodniczący jury konkursu (przewodniczący Zarządu Gminnego TSKN w Turawie, radny Rady Gminy Turawa) pan Artur Gallus, w rozmowie z nami stwierdził, że w tym roku poziom artystyczny prezentowany przez wykonawców był bardzo wysoki, a to głównie za sprawą dobrze dobranego repertuaru i niebywałego talentu wykonawców.

         Style muzyczne i utwory, jakie podczas swojego występu  prezentowali  uczestnicy konkursu były bardzo różne, od muzyki popularnej poprzez standardy polskich wykonawców "wszechczasów", po utwory muzyki ludowej i tej słyszanej w klubach, czy w radio. Integrację, która przyświeca konkursowi "Nas Łączy Muzyka" wyrażały piosenki wykonywane w języku polskim, angielskim i niemieckim. Jak stwierdził jeden z dziennikarzy Nowej Trybuny Opolskiej zabrakło mu  podczas występów piosenki śląskiej - o to zadbamy, jak obiecaliśmy w kolejnych odsłonach konkursu. Jury oceniało wykonawców w kategorii: solista, zespół / chór i po raz pierwszy w kategorii "piosenka niemieckojęzyczna". Pomysł organizacji podczas konkursu kategorii "piosenki niemieckojęzycznej" zrodził się już przed rokiem, kiedy to wójt Gminy Turawa, pan Waldemar Kampa zaproponował nam, abyśmy pomyśleli o wprowadzeniu tej kategorii do konkursu. Dzięki współpracy z panem Arturem Gallusem mogliśmy tą propozycję realnie rozważyć i dzięki temu poszerzyć ideę "łączenia" środowiska młodzieżowego o integrację mniejszości z większością, co wydaje się nam istotne na Śląsku a szczególnie w naszym opolskim województwie. Obok ocen jury wzorem lat ubiegłych także zgromadzona w sali OSP w Węgrach publiczność wybrała swojego faworyta. Koncert rozpoczął specjalny pozakonkursowy występ grupy "Andantino" z Węgier, pięciokrotnego uczestnika konkursu "Nas Łączy Muzyka". Młodzieżowa Rada Gminy Turawa doceniając wkład artystyczny wręczyła grupie specjalną statuetkę za "całokształt twórczości artystycznej w ramach konkursu "Nas Łączy Muzyka"". W czasie, kiedy jury udało się na obrady na węgierskiej scenie wystąpił artysta, połykacz ognia i iluzjonista, Andrzej Afanasiew, który przyjechał do nas z Gliwic, (artysta tworzył wraz z Budką Suflera teledysk do piosenki "Bal Wszystkich Świętych", występował w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami" , a ostatnio razem z kabaretem "Masztalscy" bawi humorem w śląskiej telewizji TVS) "Magik", jak pozwoliliśmy sobie go nazywać zaprosił publiczność do "iluzji na wesoło", by na koniec zaprezentować sztukę połykania ognia i podzielić się płomieniem nadziei z każdym, kto odwiedził w ten zimowy, sobotni wieczór remizę strażacką w Węgrach.

      Z D J Ę C I A : 

mJm, Piosenka 2010.jpeg Milena Pielorz i Żaneta Nowak.jpeg Mateusz Sawiel, Piosenka 2010.jpeg Kinga Dudzic, Piosenka 2010.jpeg Karolina Paszko, Piosenka 2010.jpeg Julia Buchta, Piosenka 2010.jpeg Joanna Gurok i Dominika Gurok, Piosenka 2010.jpeg Fabian Komor, Piosenka 2010.jpeg Chórek SSP Węgry, Piosenka 2010.jpeg Angelika Zaworka, Piosenka 2010.jpeg mJm, Piosenka 2010.jpeg Musica Viva, PG Biadacz Sabina Fronia, Piosenka 2010.jpeg Sonnenkinder, Piosenka 2010 Sternentaller, Piosenka 2010.jpeg Żaneta Nowak, Piosenka 2010.jpeg

zimne ognie, Piosenka 2010.jpeg wręczanie nagród, Piosenka 2010.jpeg jury, Piosenka 2010.jpeg Występ Andrzeja Afanasjewa Andrzej Afanasiew 2, Piosenka 2010.jpeg Sebo, Sabina, Justyna, Piosenka 2010.jpeg Wójt Gminy Turawa, Waldemar Kampa otwiera konkurs Artur Gallus, Piosenka 2010.jpeg Mateusz, Wiola, Oliwer, Piosenka 2010

 Więcej zdjęć możesz zobaczyć i pobrać ze strony: www.sbrt.w8w.pl

fot. Rafał Moj

         Korzystając z okazji, chcemy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji kolejnej, bardzo udanej imprezy z cyklu "Nas Łączy Muzyka". Dziękujemy Urzędowi Gminy w Turawie za współfinansowanie konkursu oraz pomoc formalną - tutaj szczególnie dziękujemy paniom Krystynie Buczek i Magdalenie Sadowskiej, Wójtowi Gminy Turawa, panu Waldemarowi Kampa, za wsparcie organizacyjne, współorganizatorom - Zarządowi Gminnemu Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim w Turawie w osobie przewodniczącego pana Artura Gallusa, za wsparcie finansowe, a także Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrach w osobie pana Zygfryda Klimek za otwartość na nasze inicjatywy i  zaangażowanie w ich współorganizacji. Podziękowania kierujemy również do Grupy SBRT w osobach Rafała Moj i Mateusza Zapiór za pomoc w aranżacji programu imprezy oraz obsługę techniczną nagłośnienia i fotorelację z konkursu.

       

N A G R O D Z E N I    W Y K O N A W C Y

KATEGORIA SOLISTA: Żaneta Nowak, KATEGORIA ZESPÓŁ / CHÓR: duet Joanna Gurok i  Dominika Gurok, KATEGORIA "PIOSENKA NIEMIECKOJĘZYCZNA": duet Joanna Gurok i Dominika Gurok, NAGRODA PUBLICZNOŚCI: Fabian Komor, WYRÓZNIENIE ORGANIZATORA [ MRGT ]: Mateusz Sawiel

       Gratulując wszystkim wykonawcom występu i życząc im, ich rodzinom oraz opiekunom wesołych świąt Bożego Narodzenia i szczęścia w Nowym 2011 Roku, zachęcamy do rozwijania swojej muzycznej pasji i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie już za rok, na który już teraz gorąco zapraszamy.

Przy realizacji projektu: "V Otwarty Konkurs Piosenki "Nas Łączy Muzyka" 2010" pracowali: Patryk Wieczorek, Sabina Nowak, Martina Nowak, Justyna Tieleczek, Wioletta Dorn, Robert Sikora, Oliwer Kubus, Sebastian Klotka.

                                                                  Młodzieżowa Rada Gminy Turawa

 

 

Opublikował(a): Magdalena Sadowska
Data publikacji:
 16-12-2010 17:35

Przewiń do góry