5 grudnia 2009 roku mieliśmy okazję bawić się razem z Wami podczas kolejnego już IV Otwartego Konkursu Piosenki "Nas Łączy Muzyka" 2009. Impreza organizowana jest od 4 lat przez Młodzieżową Radę Gminy Turawa w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrach. Tegoroczna edycja konkursu była ostatnią propozycją kulturalną jaką przygotowaliśmy dla Państwa w roku 2009. Konkurs był okazją do podsumowania działalności Młodzieżowej Rady Gminy Turawa podczas mijających 12 miesięcy i co najważniejsze umożliwił kolejny raz integrację środowiska młodzieżowego z całej okolicy.

     Rozpoczęliśmy nietypowo bo od występów maluchów [osoby około 3 roku życia] z SSP Węgry, które stały się preludium do zmagań konkursowych. W 2009 roku gościliśmy na scenie m. in. Chórek Społecznej Szkoły Podstawowej w Węgrach, Grupę "Andantino", Jakuba Pietras, Julię Buchta, Kamila Neumana, Martinę Nowak, Klaudię Palmer, Wiktorię Szymon, Monikę Polok, Urszulę Łukaszun i Żanetę Nowak. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach [zespół / chór, duet, solista / solistka]

       Jury w składzie: przewodniczący - wójt gminy Turawa, Waldemar Kampa, członek - Anna Malek, członek - Justyna Tieleczek bacznie przyglądało się występom i często zadawało czasem wymagające od uczestników dłuższego zastanowienia pytania.

       Po występach, które zostały podzielone na dwie odsłony [każdy z uczestników wykonywał po dwa utwory] jury udało się na naradę a publiczność miała okazję zagłosować na swojego faworyta do "nagrody publiczności". Nagroda publiczności towarzyszy konkursowi od 2007 roku i jest dla uczestników jak sami mówią najważniejsza. Zanim jury ogłosiło wyniki publiczność mogła bawić się przy występie kabaretu "ŻUBR" z Grudzic, który to rozluźnił atmosferę i wprawił zgromadzonych w dobry humor.

       Jury jak nadmieniła Anna Malek nie miało łatwego zadania wybierając zwycięzców poszczególnych kategorii konkursowych i co miłe było zadowolone z poziomu jaki prezentowali wykonawcy.  WYNIKI: w kategorii zespół / chór egzekwo wygrała Grupa "Andantino" oraz Chórek z SSP w Węgrach, w kategorii duet zwyciężyła para Martina Nowak i Kamil Neuman. Najlepszym solistą uznano Jakuba Pietras. Publiczność prawie jednomyslnie przyznała swoją nagrodę Żanecie Nowak. Uczestnicy konkursu otrzymali od Młodzieżowej Rady Gminy Turawa pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy zaś statuetki konkursu "Nas Łączy Muzyka" 2009 oraz nagrody rzeczowe.

        Kolejna edycja imprezy była okazją do wspólnej zabawy przy muzyce. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w jubileuszowej odsłonie konkursu w 2010 roku. Mamy nadzieję, że w kolejnych konkursach będziemy mogli gościć na scenie jeszcze większą liczbę uczestników do czego gorąco zachęcamy.

         Pragniemy w tym miejscu podziękować serdecznie wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji imprezy na czele z Ochotniczą Strażą Pożarną w Węgrach oraz Urzędem Gminy Turawa, sołtysami miejscowości w których to mogliśmy instalować bilbord reklamujący konkurs [Kotórz Mały, Turawa, Zakrzów Turawski, Bierdzany, Kadłub Turawski, Zawada] oraz wszystkim przychylnym nam mieszkańcom Węgier i gminy Turawa.

 

Projekt realizowali członkowie Młodzieżowej Rady Gminy Turawa w składzie: Sabina Nowak, Martina Nowak, Justyna Tieleczek, Wioletta Dorn, Oliwer Kubus, Sebastian Klotka

Zdjęcia: Oliwer Kubus, Rafał Moj, Nagłośnienie: Mateusz Zapiór [Grupa SBRT], Reżyseria muzyczna całości: Rafał Moj [Grupa SBRT]

    Dziękujemy za wspaniałą zabawę. Gratulujemy uczestnikom i zachęcamy do kolejnych spotkań przy okazji Konkursu "Nas Łączy Muzyka"

 

 PONIŻEJ KILKA ZDJĘĆ Z IMPREZY:

 

Nas Łączy Muzyka 2009   Nas Łączy Muzyka 2009   Nas Łączy Muzyka 2009   Nas Łączy Muzyka 2009  

Nas Łączy Muzyka 2009   Nas Łączy Muzyka 2009   Nas Łączy Muzyka 2009   Nas Łączy Muzyka 2009

Nas Łączy Muzyka 2009   Nas Łączy Muzyka 2009

 

więcej zdjęć na: www.sbrt.w8w.pl

Opublikował(a): Magdalena Sadowska
Data publikacji:
 20-12-2009 23:00

Przewiń do góry