II OTWARTY TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ
„Żegnamy Lato” 2008
 
 
W tym roku Młodzieżowa Rada Gminy Turawa zaprosiła „siatkarzy”           4 października do Kotorza Wielkiego. Turniej zorganizowano już po raz drugi, tym razem przy pomocy młodzieży oraz Rady Sołeckiej z Kotorza Wielkiego. Boisko przy klubie „Pod Lipą” początkowo nie nadawało się do rozgrywania na nim turnieju ale dzięki zaangażowaniu młodzieży i radnych Młodzieżowej Rady Gminy udało się je przygotować na czas. W tym miejscu Młodzieżowa Rada Gminy Turawa chce podziękować szczególnie Pawłowi Juszczyk i Łukaszowi Kozioł z pomoc w pracach przygotowawczych.
Do ścisłego finału rozgrywek awansowało 8 par. W turnieju uczestniczyły ekipy z Ozimka, Budkowic, Murowa, Osowca i Kotorza Wielkiego. Zmagania na 5 tonach nowo nawiezionego piasku rozpoczęliśmy o godzinie 14.00, finał rozgrywano już przy zapadających ciemnościach, a zakończył się on przed godziną 20.
Wielkim zaskoczeniem była bardzo dobrze grająca para dziewcząt w składzie Dorota Duda i Jolanta Szubert, która jak się później okazało wygrała cały turniej. Zawody już po raz drugi za co dziękujemy prowadził sędzia Opolskiego Związku Piłki Siatkowej, pan Tomasz Hrycaj z Kępy.
Pomimo chłodnej soboty wokół boiska zgromadziło się sporo mieszkańców Kotorza Wielkiego, którzy dopingiem żegnali lato i rozgrzewali zawodników. Przed fazą finałową w Kotorzu Wielkim pojawił się Wójt Gminy Turawa, pan Waldemar Kampa, który to życzył zawodnikom sportowej i zaciętej rywalizacji oraz przekazał na ręce Młodzieżowej Rady Gminy nagrody, które wręczono zwycięzcom. Dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Turawie w tym roku mogliśmy przekazać uczestnikom atrakcyjne nagrody w postaci statuetek, koszulek z nadrukiem, medali oraz upominków. Przez cały dzień uczestnicy turnieju i kibice mogli liczyć na drobny poczęstunek i ciepłą herbatę o co dbały dziewczyny z Młodzieżowej Rady Gminy Turawa
 
Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się tak:
 
1 miejsce para Dorota Duda, Jolanta Szubert (Osowiec)
2 miejsce para Tobiasz Kandziora, Klaudiusz Koziol (Budkowice)
3 miejsce para Paweł Sielski, Piotr Ciurlok (Budkowice)
 
            Po zakończeniu zmagań siatkarskich zaprosiliśmy wszystkich na małą potańcówkę do klubu „Pod Lipą” gdzie do północy ze sportowym zacięciem prowadził ją DJ „Marcin” z Ozimka.
Korzystając z okazji Młodzieżowa Rada Gminy Turawa chce podziękować Urzędowi Gminy Turawa w szczególności w osobach pana Waldemara Kampa, pana Krzysztofa Barwieńca, pani Stanisławy Brzozowskiej oraz pani Marii Zubeil i pani Krystyny Buczek za pomoc w realizacji inicjatywy. Podziękowania kierujemy również do Rady Sołeckiej Kotorza Wielkiego z panią sołtys Moniką Twardawską na czele oraz do młodzieży, która wspomagała Młodzieżową Radę Gminy Turawa w organizacji turnieju.
 
Ze swej strony chcę podziękować jeszcze najbardziej zaangażowanym w realizację tej inicjatywy członkom Młodzieżowej Rady Gminy Turawa Bartłomiejowi Prochota, Oliwerowi Kubus, Sabinie Nowak, Patrycji Kozak i Agnieszce Panicz i naszemu fotografowi Rafałowi Moj.
 
 
                                                                  Przewodniczący
                                                                    Młodzieżowej Rady Gminy
                                                                  TURAWA
                                                                   Sebastian Klotka


 046.jpeg 091.jpeg 106.jpeg 120.jpeg  056.jpeg 292.jpeg

Autorem zdjęć jest Rafał Moj.

adm. J.S.

Opublikował(a): Magdalena Sadowska
Data publikacji:
 27-11-2008 16:51

Przewiń do góry