Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Relacja z: II Otwartego Turnieju Siatkowki Plażowej Pożegnanie Lata 2008 - Kotórz Wielki

 

II OTWARTY TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ
„Żegnamy Lato” 2008
 
 
W tym roku Młodzieżowa Rada Gminy Turawa zaprosiła „siatkarzy”           4 października do Kotorza Wielkiego. Turniej zorganizowano już po raz drugi, tym razem przy pomocy młodzieży oraz Rady Sołeckiej z Kotorza Wielkiego. Boisko przy klubie „Pod Lipą” początkowo nie nadawało się do rozgrywania na nim turnieju ale dzięki zaangażowaniu młodzieży i radnych Młodzieżowej Rady Gminy udało się je przygotować na czas. W tym miejscu Młodzieżowa Rada Gminy Turawa chce podziękować szczególnie Pawłowi Juszczyk i Łukaszowi Kozioł z pomoc w pracach przygotowawczych.
Do ścisłego finału rozgrywek awansowało 8 par. W turnieju uczestniczyły ekipy z Ozimka, Budkowic, Murowa, Osowca i Kotorza Wielkiego. Zmagania na 5 tonach nowo nawiezionego piasku rozpoczęliśmy o godzinie 14.00, finał rozgrywano już przy zapadających ciemnościach, a zakończył się on przed godziną 20.
Wielkim zaskoczeniem była bardzo dobrze grająca para dziewcząt w składzie Dorota Duda i Jolanta Szubert, która jak się później okazało wygrała cały turniej. Zawody już po raz drugi za co dziękujemy prowadził sędzia Opolskiego Związku Piłki Siatkowej, pan Tomasz Hrycaj z Kępy.
Pomimo chłodnej soboty wokół boiska zgromadziło się sporo mieszkańców Kotorza Wielkiego, którzy dopingiem żegnali lato i rozgrzewali zawodników. Przed fazą finałową w Kotorzu Wielkim pojawił się Wójt Gminy Turawa, pan Waldemar Kampa, który to życzył zawodnikom sportowej i zaciętej rywalizacji oraz przekazał na ręce Młodzieżowej Rady Gminy nagrody, które wręczono zwycięzcom. Dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Turawie w tym roku mogliśmy przekazać uczestnikom atrakcyjne nagrody w postaci statuetek, koszulek z nadrukiem, medali oraz upominków. Przez cały dzień uczestnicy turnieju i kibice mogli liczyć na drobny poczęstunek i ciepłą herbatę o co dbały dziewczyny z Młodzieżowej Rady Gminy Turawa
 
Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się tak:
 
1 miejsce para Dorota Duda, Jolanta Szubert (Osowiec)
2 miejsce para Tobiasz Kandziora, Klaudiusz Koziol (Budkowice)
3 miejsce para Paweł Sielski, Piotr Ciurlok (Budkowice)
 
            Po zakończeniu zmagań siatkarskich zaprosiliśmy wszystkich na małą potańcówkę do klubu „Pod Lipą” gdzie do północy ze sportowym zacięciem prowadził ją DJ „Marcin” z Ozimka.
Korzystając z okazji Młodzieżowa Rada Gminy Turawa chce podziękować Urzędowi Gminy Turawa w szczególności w osobach pana Waldemara Kampa, pana Krzysztofa Barwieńca, pani Stanisławy Brzozowskiej oraz pani Marii Zubeil i pani Krystyny Buczek za pomoc w realizacji inicjatywy. Podziękowania kierujemy również do Rady Sołeckiej Kotorza Wielkiego z panią sołtys Moniką Twardawską na czele oraz do młodzieży, która wspomagała Młodzieżową Radę Gminy Turawa w organizacji turnieju.
 
Ze swej strony chcę podziękować jeszcze najbardziej zaangażowanym w realizację tej inicjatywy członkom Młodzieżowej Rady Gminy Turawa Bartłomiejowi Prochota, Oliwerowi Kubus, Sabinie Nowak, Patrycji Kozak i Agnieszce Panicz i naszemu fotografowi Rafałowi Moj.
 
 
                                                                  Przewodniczący
                                                                    Młodzieżowej Rady Gminy
                                                                  TURAWA
                                                                   Sebastian Klotka


  046.jpeg 091.jpeg 106.jpeg 120.jpeg   056.jpeg 292.jpeg

Autorem zdjęć jest Rafał Moj.

adm. J.S.

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.