Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

ZAWADA CUP 2012. W TURNIEJU ZAGRAŁY DRUŻYNY Z CZTERECH GMIN

Zawada Cup to turniej organizowany z myślą o amatorskich drużynach, które reprezentują swoje środowiska. Obok reprezentacji miejscowości, firm i  organizacji w tegorocznej imprezie wzięły również udział zgodnie z ideą rozgrywek drużyny reprezentujące „dzielnice”.
Zawada Cup rozgrywany jest od roku 2000, wtedy był on lokalną imprezą piłkarską, w której swoje siły mierzyły drużyny z konkretnej części Zawady. Od 2011 roku, po kilkuletniej przerwie impreza zmieniła swój charakter i stała się otwartą, wakacyjną propozycją dla każdego fana piłki nożnej, dzięki swej otwartości zaczęła już zyskować uznanie w okolicy.

Zawada Cup 2012

Turniej w 2011 i 2012 roku mógł zostać poszerzony do formuły Wakacyjnego Festynu Piłkarskiego dzięki wsparciu Gminy Turawa i współpracy Młodzieżowej Rady Gminy, z jego pomysłodawcą, Grupą „SBRT” oraz zaangażowaniu - co jest bardzo ważne lokalnego środowiska, reprezentowanego przez przedstawicieli Rady Sołeckiej Zawady, Ochotniczej Straży Pożarnej z Zawady, LZS-u Zawada, Szkoły Podstawowej w Zawadzie oraz radnych Gminy Turawa w osobach Andrzeja Skrzipczyk, Joachima Klotka i spontanicznie pomagających nam mieszkańców Zawady. Do tegorocznej edycji turnieju zgłosiło się 13 drużyn. Na boisku stawiło się 11 zespołów reprezentujących gminy: Opole, Dobrzeń Wielki, Łubniany i Turawa.
Zagrały drużyny: Choinki Pikos, Dynamo Zawada, Von Garnier Turawa, Ciesielstwo „Woźny” Kotórz Wielki, FC Dzielnica Opole, FC Biadacz, ECO Marut Team, Sami Swoi Zawada, FC Luboszyce, Dekarstwo „Długosz” Krzanowice, Zimny Lech Zawada.

Po ciekawej rywalizacji w bardzo ciężkich ze względu na wysoką temperaturę warunkach w półfinałach imprezy zagrały ze sobą cztery najlepsze ekipy rozgrywek. Choinki Pikos pokonały drużynę Dekarstwo Długosz 2-1 a Von Garnier Turawa uległa Zimnemu Lechowi 1-2. W meczu o trzecie miejsce, pomiędzy Dekarstwem Długosz a Von Garnier, który był bardzo wyrównany o jedną bramkę lepsi okazali się zawodnicy Dekarstwa Długosz z Krzanowic pokonując Von Garnier Turawa 1-0. W derbowym zawadzkim finale Zimny Lech nie dał szans zmęczonym „Choinkom Pikos” wygrywając pewnie 5-0.

Królem strzelców został Patryk Bandura (Zimny Lech) zdobywając 7 bramek, Najlepszym bramkarzem Manfred Koziol z Von Garnier Turawa, najlepszym zawodnikiem Paweł Niemiec z Dekarstwa "Długosz" Krzanowice, a drużyną Fair Play wybrano Von Garnier Turawa.
Obok rozgrywek na boisku Młodzieżowa Rada Gminy Tirawa przygotowała szereg konkurencji sprawnościowych dla każdego, rozegrano również konkurs rzutów karnych „Bramkarz kontra”. 
Podczas wieczornej części, gdzie na zabawie tanecznej bawili się starsi i młodsi była okazja do świętowania zwycięstwa i rozpamiętywania porażek na koniec dla wszystkich uczestników festynu w niebo wystrzeliły fajerwerki zapraszając w ten sposób na kolejną imprezę z cyklu Zawada Cup już za rok.

Przy okazji chcemy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji projektu. Podziękowania kierujemy w szczególności do Gminy Turawa, władz i lokalnych organizacji z Zawady, mieszkańców Zawady oraz Rady Sołeckiej Zakrzowa Turawskiego z panem sołtysem Jerzym Zubeilem na czele, a także do klubu LZS „Stal” Osowiec i innych osób, które okazały nam swoją pomoc.

 

Poniżej kilka zdjęć:

fot. Rafał Moj

 

Zawada Cup 2012
Zawada Cup 2012
Zawada Cup 2012
Zawada Cup 2012
Zawada Cup 2012
Zawada Cup 2012

 

 

 

 

Pełna fotorelacja z imprezy dostępna na stronie www.sbrt.w8w.pl

Zawada Cup to turniej organizowany z myślą o amatorskich drużynach, które reprezentują swoje środowiska. Obok reprezentacji miejscowości, firm i organizacji w tegorocznej imprezie wzięły również udział zgodnie z ideą rozgrywek drużyny reprezentujące „dzielnice”.

Młodzieżowa Rada Gminy Turawa

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.