Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

III TURAWSKI RAJD ROWEROWY Ani Autem ani na skuterze....

Brak opisu obrazka

Młodzieżowa Rada Gminy Turawa po raz kolejny zaprosiła wszystkich miłośników rowerów do wspólnej zabawy. 2 czerwca na starcie rajdu pod budynkiem Urzędu Gminy Turawa stawili się uczestnicy, którzy byli przygotowani na strategiczną i ekstremalną rozgrywkę rowerową. Wyposażeni w napoje energetyczne, kompasy, plecaki, suchy prowiant, a nawet zapasowe dętki czekali niecierpliwie na przekazanie im map rajdu.

Punktualnie o godzinie 11.00 rajd rozpoczęła grupa 20 uczestników. W specjalnie przygotowanych punktach czekały na uczestników zadania i testy z wiedzy ogólnej, za które można było zdobyć i gromadzić punkty. Na stacjach konkursowych zlokalizowanych w Turawie – Marszałkach, Osowcu, Ligocie Turawskiej, Zakrzowie Turawskim i w Dylakach uczestnicy musieli m. in. ułożyć wieżę z jabłek, nawijać makaron penne na spaghetti trzymając makaron spaghetti w ustach, owijać się papierem toaletowym na tyle precyzyjnie, żeby ten się nie porwał czy odpowiedzieć na szereg łamigłówek i zagadek logicznych, z których jedna okazała się frapująca dla niektórych ekip „W worku było sześć batonów i sześciu braci, każdy z braci dostał baton, a jeden został w worku jak to możliwe?”.

Po przyjeździe na metę

Po trzygodzinnych zmaganiach na trasie o 13.30 na mecie pod Urzędem Gminy, w Turawie, gdzie pod namiotem przygotowano mały poczęstunek dla uczestników zameldowała się pierwsza ekipa. O 14.00 na metę dotarła największa ilość uczestników, parę chwil po 14.00 rajd ukończyły ostatnie duety.
2 miejsce w rajdzie zajęły Agnieszka Ebisz i Justyna Czaja

Po podsumowaniu liczby zdobytych na trasie punktów i po weryfikacji czasu przyjazdu na metę ogłoszono wyniki tegorocznej edycji rajdu „Ani autem ani na rowerze nie jest tak fajnie jak na rowerze”, w którym to trzecie miejsce zajęła drużyna Anna Tkaczuk i Grzegorz Mandela, na drugim stopniu podium znalazł się żeński duet Agnieszka Ebisz i Justyna Czaja, a zwycięzcami rajdu okazali się Michał Grodek i Przemysław Halupczok.

Zwycięzcy otrzymali karty upominkowe do wykorzystania w sieci sklepów Reserved i House oraz bilety do opolskiego kina Helios. Dzięki współpracy z Stowarzyszeniem Osób Narodowości Śląskiej, przygotowaliśmy dla uczestników mały słodki poczęstunek na zakończenie zmagań, a to wszystko po to by zregenerować siły. Za pomoc w organizacji trzeciej edycji rajdu dziękujemy Gminie Turawa oraz Stowarzyszeniu Osób Narodowości Śląskiej, które wspomogło już nasz wcześniejszy projekt - Warsztaty Amatorskiej Kuchni „W dobrym smaku”.

Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejny rajd za rok, tak jak w latach ubiegłych czekamy na Wasze propozycje trasy, które możecie zgłaszać mailowo na adres .

Młodzieżowa Rada Gminy Turawa