Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

II RAJD ROWEROWY [Ani autem, ani na skuterze, nie jest tak fajnie jak na rowerze]

Kolejna odsłona Turawskiego Rajdu Rowerowego pod nazwą "Ani autem, ani na skuterze, nie jest tak fajnie jak na rowerze" już za nami, szkoda, bo działo się, oj działo!

W tym roku imprezę współorganizowała z nami Młodzieżowa Rada Miasta Opole a metę rajdu wyznaczono na parkingu przed CH Turawa Park w Zawadzie. Dwa szlaki, które zdążały do mety wyruszyły z różnych miejsc. Szlak turawski startował spod Urzędu Gminy w Turawie, a opolski spod Ratusza w Opolu. Rowerzyści w liczbie ponad czterdziestu dotarli na miejsce około godziny 14.30.

Organizatorzy przygotowali dla chętnych "turniej rowerowy", w którym brały udział stworzone na miejscu pięcioosobowe drużyny. Zmagania w dziesięciu konkurencjach były dosyć wymagające, ale uczestnicy rajdu dzielnie im sprostali.

Na zwycięzców czekał pamiątkowy puchar oraz nagrody ufundowane przez CH Turawa Park oraz firmę Hart Opole (m.in. karnety na korty tenisowe, bony na zakupy w markecie Praktiker i restauracji KFC).

Za pomoc w organizacji rajdu dziękujemy sponsorom, a także Urzędowi Gminy Turawa i Młodzieżowej Radzie Miasta Opole. Podziękowanie kierujemy też w kierunku Nowej Trybuny Opolskiej i Radia Opole oraz wszystkich, którzy wspomogli naszą inicjatywę.

Bardzo cieszymy się z obecności dużej liczby rowerzystów, których już za rok zapraszamy na kolejną odsłonę rajdu, gdzie pojedziemy tym razem? - nie mamy zielonego pojęcia! Jeżeli macie propozycje trasy napiszcie do nas:

Organizatorem II Rajdu "Ani autem, ani na skuterze, nie jest tak fajnie jak na rowerze" 2011 była Młodzieżowa Rada Gminy Turawa.

 

Poniżej kilka zdjęć:

fot. Oliwer Kubus

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.