Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY NA IV KADENCJĘ ! - Już 2 kwietnia 2011

 

               Zapraszamy młodzież gminy Turawa do wzięcia czynnego udziału w wyborach do Młodzieżowej Rady Gminy 2011. Młodzieżowa Rada to miejsce, gdzie każdy młody mieszkaniec naszej gminy może realizować swoje pomysły, które będą miały pozytywny wpływ na rozwój lokalnej społeczności.

 

ZOSTAŃ RADNYM MRGT !

 

 

 

Jak zostać radnym Młodzieżowej Rady? – to bardzo proste!. Na stronie www.turawa.pl w zakładce Młodzieżowa Rada Gminy znajdziecie formularz „karta poparcia” do pobrania, na którym należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia (wystarczy dziesięć podpisów mieszkańców gminy w wieku od 15 lat – patrz ordynacja wyborcza do MRGT na stronie www.turawa.pl), które upoważniają kandydata do zostania radnym. Komisja skrutacyjna w terminie od 26.03 (sesja przedwyborcza) do 30.03 (zakończenie weryfikacji) sprawdzi wiarygodność zebranych podpisów i potwierdzi spełnienie warunków wymaganych do zostania radnym. "Karty poparcia" należy dostarczyć na sesję przedwyborczą 26.03.2011 lub, gdy kandydat nie może być wtedy obecny ostatecznie do dnia 30.03.2011 do Urzędu Gminy (pokój nr 19). Wybory do MRGT zgodnie z ordynacją wyborczą przybrały formę wewnętrzną, co oznacza, że pozytywnie zweryfikowani radni spośród siebie (spośród zgłoszonych kandydatur) podczas wyborów, które odbędą się 2 kwietnia 2011 roku wybiorą przewodniczącego, pozostałych członków prezydium oraz przewodniczących komisji tematycznych, a następnie uzupełnią skład poszczególnych komisji.

 

Jeszcze raz gorąco zachęcamy wszystkich, którzy mają chęć działać na rzecz młodzieży i lokalnego społeczeństwa do wzięcia udziału w wyborach. Działając w MRGT masz wpływ na to, co dzieje się w twoim otoczeniu, tworzysz ofertę kulturalną dla dzieci i młodzieży z twojej okolicy, reprezentujesz głos młodzieży na forum całej gminy i zabiegasz o interesy młodych mieszkańców twojej miejscowości. MRGT to miejsce, gdzie pozytywnie spożytkujesz swoją energię!

 

 

DOCOrdynacja wyborcza do MRGT (33,00KB)

 

  DOCKarta poparcia kandydata na radnego MRGT (54,50KB)

    

 

 

 

 

                                 Prezydium Młodzieżowej Rady Gminy Turawa III kadencji 2008 - 2010

 

 

 

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.